Vyhledat
  • Pavel Šrámek

České politické strany a hnutí zemědělství v Evropě nezajímá

#politickestrany#EU#zemedelstvi#volby#rozpocet#EUbudget#evropskyparlament#sobestacnost#voda#sucho#krajiny#puda


Peníze z rozpočtu Evropské unie přímo ovlivňují životní prostředí, zemědělství a krajinu v České republice. Naše hospodářství jsou na nich závislá. Věnuje se této problematice někdo v Evropském parlamentu za posledních 10 let?
Téměř 40% evropského rozpočtu jde na společnou zemědělskou politiku. V Evropském parlamentu je Zemědělský výbor, tzv. AGRI neboli COMAGRI, naprosto klíčovým a silovým výborem. Navrhuje podmínky rozdělování téměř 40% všech peněz, které pak přerozdělí podle pravidel tzv. Společné Zemědělské Politiky (SZP) a doslova posílá peníze do jednotlivých členských zemí.


A co našich 21 europoslanců? Ve výboru AGRI není členem ani jeden z českých europoslanců už téměř 2 volební období, tedy skoro 10 let! To je naprosto tristní situace. České politické strany a hnutí zastoupené v Evropském parlamentu téměř 40% unijních peněz NEZAJÍMÁ. Zdá se, že ani celá problematika zemědělství v Evropě naše politické strany nezajímá. Nás, agrárníky z Agrární Demokratické Strany, 40% evropských peněz zajímá a chceme být nejen zastoupeni v Evropském parlamentu, ale především chceme být členy výboru AGRI a mít vliv na Společnou Zemědělskou Politiku v zájmů českých zemědělců a farmářů.Autor: Pavel Šrámek

472 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše